Arion Senior – Bernina Express 2022

Arion Senior – Bernina Express 2022

„Podróżą każda miłość jest…” śpiewa Alicja Majewska.

Dla nas „miłością pewna podróż jest” – to przejazd panoramicznym pociągiem przez Alpy ze Szwajcarii do Włoch.

Fascynującą podróż obejmującą cztery kraje o różnej historii, kulturze, krajobrazach i klimacie rozpoczynamy w Polsce autokarem. To podróż, która zabierze Państwa do baśniowych, średniowiecznych miast, majestatycznych twierdz, alpejskich, zapierających dech w piersiach krajobrazów i małych uroczych włoskich miasteczek.

Zwiedzanie zaczyna się w niezwykłym miejscu, w Czeskim Krumlovie. Trudno  na mapie Europy  odnaleźć miasto równie autentyczne, w pełni zachowane, miasto, które doskonale oddaje ducha miasta średniowiecznego. Otoczona wstęgą rzeki Wełtawy starówka Czeskiego Krumlova oczarowuje  każdego przybysza, a górujący nad miastem zamek zachwyca swoim majestatem i wielowiekową historią.

Kolejny dzień to niezwykły „Rzym Północy”- czyli austriacki Salzburg, przepiękne, romantyczne miasto położone nad rzeką Salzach, zachwyca od pierwszego wejrzenia.  Starego miasta strzeże od tysiąca lat, nigdy niezdobyta twierdza Hohensalzburg. Przesiąknięte historią i muzyką Mozarta, którego dom znajduje się w właśnie w Salzburgu,  miasto oferuje niezapomniane wrażenia, a spacer krętymi uliczkami starówki, zwiedzanie przepięknej salzburskiej katedry  i kawa w jednej z licznych kawiarni pozwolą  wczuć się w wyjątkową atmosferę tego miasta, a po południu ekscytująca  wizyta w Parku Wodnych Niespodzianek w Hellbrunn.

 

Największą atrakcją tej podróży jest przejazd panoramicznym pociągiem „ Bernina Express” w trzecim dniu wycieczki.  Przejazd tym wyjątkowym pociągiem to jedna z najbardziej spektakularnych przepraw przez Alpy. Wznosząc się na wysokość ponad 2300 m,  mijając malownicze krajobrazy, ośnieżone alpejskie szczyty, turkusowe rzeki i jeziora, pokonując  niezliczoną ilość wiaduktów, tuneli i mostów, udajemy się do słonecznej Italii, która wita nas cudownym słońcem, palmami i klimatycznymi włoskimi miasteczkami.

Jednodniowy pobyt we Włoszech w czwartym dniu wycieczki z pewnością nie jest w stanie zaspokoić naszych chęci poznania tego pięknego kraju, ale spacer po  cudownym Sirmione położonym  nad brzegiem turkusowych wód jeziora Garda, zwiedzanie  Werony – miasta słynnych kochanków Romea i Julii,  wystarczą by zakochać się w pięknej Italii i chcieć do niej wracać.

Ostatni dzień to tyrolskie klimaty. Austriackie Zell am See i rejs po jeziorze położonym u stóp najwyższego szczytu Austrii Grossglockner kończą naszą wyjątkową, europejską podróż.

Tekst:  Kinga Pisulak  /opiekunka grup turystycznych i pilotka wycieczek/.

 

Biuro Podróży ARION Touroperator Sp. z o.o – Kraków.

 Oferta i rezerwacja dostępna na stronie:  www.arionsenior.pl

 

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera