Emoff – Zobacz, co zanieczyszcza nasze otoczenie najbardziej i jak z tym walczyć.

Emoff – Zobacz, co zanieczyszcza nasze otoczenie najbardziej i jak z tym walczyć.

Powietrze, którym oddychamy na co dzień stało się w ostatnich latach obiektem szczególnego zainteresowania. Popularny SMOG zagościł na dobre w naszych głowach a środki masowego przekazu prześcigają się w raportach smogowych i informacjach o jakości powietrza w polskich miastach. Zwracamy uwagę by nasze auto nie dymiło, piec grzewczy był ekologiczny w wokół nas nasadzano jak najwięcej życiodajnej zieleni. Wszyscy martwimy się stanem powietrza na zewnątrz zapominając o powietrzu wewnątrz pomieszczeń, które potrafi być nawet 10-cio krotnie bardziej zanieczyszczone od tego, które wdychamy na zewnątrz. Nie zdajemy sobie również sprawy, iż w pomieszczeniach zamkniętych spędzamy ponad 70% naszego czasu i właśnie tam narażeni jesteśmy na negatywne skutki wdychania zanieczyszczeń. Pomieszczenia zamknięte to także miejsca, w których mamy bezpośredni wpływ na jakość wdychanego powietrza i możemy wpływać na jego jakość „tu i teraz”.

Zobacz, co zanieczyszcza nasze otoczenie najbardziej i jak z tym walczyć.

W walce o czyste powietrze w pomieszczeniach wyjątkowo pomocne okazują się oczyszczacze powietrza. Urządzenia te skutecznie filtrują powietrze, eliminując z niego nawet do 99,97% wszystkich zanieczyszczeń. Proces filtracji nie powoduje jednak wyjałowienia powietrza. Efektywnie działający oczyszczacz powinien poddawać powietrze w pomieszczeniu kliku etapowej filtracji. Filtry wstępne wychwytują największe cząstki zanieczyszczeń, w tym drobinki kurzu, okruchy, włosy czy sierści zwierząt. Filtry PET zatrzymują mniejsze cząstki stałe, w tym pyły PM większej wielkości, mikro drobinki plastiku czy azbestu oraz większe bakterie. Oba filtry chronią również filtry większej chłonności, zwiększając ich żywotność. Filtry HEPA to filtry wysokiej skuteczności, pochłaniające zanieczyszczenia stałe takie, jak PM 2,5, PM 1 czy PM 0,3, alergeny wziewne czy wszelkie patogeny, w tym bakterie, wirusy, pasożyty czy grzyby. Filtry węglowe absorbują z kolei nieprzyjemne zapachy oraz likwidują zagrażające nam zanieczyszczenia chemiczne, w tym opary środków higienicznych oraz lotne związki organiczne takie, jak benzen, toluen, oktan, heksan, aceton i wiele innych, zawartych m.in. w klejach, farbach, tapicerkach, zmywaczach, dezodorantach itp. Dopełnieniem wieloetapowej filtracji powietrza będzie proces jego jonizacji, w którą to funkcję wyposażone są dobre oczyszczacze. Generowane w procesie jonizacji jony zwiększają ciężar mikrocząsteczek powodując ich grawitacyjne opadanie na dół, gdzie są łatwo wychwytywane przez urządzenie. W procesach jonizacji dochodzi również do rozbijania cząstek zanieczyszczeń, w tym głównie cząstek bakterii i wirusów. Jonizacja powoduje wreszcie odświeżenie powietrza w pomieszczeniu nadając mu specyficzny ożywczy charakter. To dzięki temu procesowi odczuwamy świeżość charakterystyczną dla powietrza po burzy. Znikają również oznaki otępienia i zmęczenia. Wzrasta witalność i efektywność pracy naszego mózgu.

Wszystkie opisane powyżej elementy wyposażenia posiadaj nowoczesne oczyszczacze marki Toshiba, lidera rynku technologii użytkowych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym oczyszczają powietrze ze skutecznością 99,97% a ich obsługa jest prosta i intuicyjna. Urządzenia wyposażone są dodatkowo w energooszczędne silniki dużej wydajności, które generują bardzo niski poziom hałasu. Całości dopełnia elegancki i ponadczasowy wygląd. Oczyszczacze powietrza marki Toshiba to idealny wybór do każdego pomieszczenia.

Dokonując wyboru oczyszczacza warto zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Należy dopasować wydajność urządzenia do kubatury, w jakiej ma pracować. Trzeba również uwzględnić inne czynniki, jak liczba osób przebywających w pomieszczeniu czy jej zmienność. Warto również skorzystać z pomocy specjalisty.

 

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera