Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów

 • nowocześnie urządzone klimatyzowane  pokoje z łazienką,
 • baza noclegowa z nowoczesnym sprzętem i urządzeniami,
 • strefa Wellness&Spa, przeszklony basen, sauny infrared oraz parowa

 

 

Usytuowanie

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustowa położone jest w zielonej i spokojnej części Augustowa. Augustów to najmilsze miasto Polski, najpiękniejsze Polskie Uzdrowisko. Miasto otoczone dziewięcioma jeziorami i rozległą Puszczą Augustowską.  Czyste powietrze, sosnowe lasy okalające budynek oraz bliskość jezior, to główne atuty położenia. Korzystny mikroklimat sprzyja regeneracji sił i poprawie zdrowia.

 

 

Iloma pokojami dysponuje Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów ?

Nowoczesny, czterokondygnacyjny budynek Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.  Obiekt dysponuje 273 miejscami noclegowymi.

 • 83 pokoje sanatoryjne dla kuracjuszy,
 • 54 pokoje o podwyższonym standardzie w części hotelowej, czyli 108 miejsc noclegowych,
 • Dodatkowo 5 apartamentów z aneksem kuchennym, które oddalone są od budynku głównego 150m.

 

 

 

Jakie atrakcje znajdzie Gość w Sanatorium Augustów Medical Spa

Gościom oferujemy nowoczesny przeszklony basen z widokiem na park zdrojowy, bicze wodne,  saunę infrared i parową oraz całą strefę Spa z zabiegami oraz masażami. Dla aktywnych gości udostępniamy salę fitness ze sprzętem do ćwiczeń. Dla osób, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu proponujemy rowery, kijki Nordic Walking. Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów znajduje się na szlaku Green Velo.

Cafe&Bar nad Jeziorem z kolei zaprasza na ekologiczne zioła i herbaty oraz pyszne regionalne potrawy.

 

 

 

Główny profil Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów:

Pobyty lecznicze (Zdrowy Kręgosłup, Intensywna Rehabilitacja, Rwa Kulszowa, Choroba Raynauda, Zdrowe Płuca) jednak w ofercie posiadamy również  oferty pobytów wypoczynkowych typu  Eko Wakacje, Rodzinny weekend oraz pobyty Spa – Weekend Beauty.

 

Jakie dodatkowe atrakcje w Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów?

Współpracujemy z firmami które oferują rejsy statkiem lub katamaranem w Dolinę Rospudy, Szlakiem Papieskim,  wycieczki po okolicznych atrakcjach, wycieczki piesze z przewodnikiem, porady dietetyczne, konsultacje kosmetologiczne, wieczory filmowe, koncerty z muzyką na żywo, dancingi, aqua aerobic, porady psychologiczne, zajęcia pilates lub joga dla seniorów.

Z uwagi na obostrzenia i panującą sytuację w kraju nasze działania  zostały  zredukowane w trosce o bezpieczeństwo naszych gości i kuracjuszy. Jednak wierzymy, że wkrótce będziemy mogli wznowić naszą działalność w tym zakresie.

 

Sanatorium Augustów specjalizuje się w leczeniu:

 • Chorób  ortopedyczno-urazowych,
 • Chorób  reumatologicznych,
 • Chorób  naczyń obwodowych,
 • Osteoporozie.

 

Należy również wspomnieć, że Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów, jako jedyny obiekt w Polsce, prowadzi Program diagnostyki i rehabilitacji choroby Raynauda W Klinice Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku został opracowany program niefarmakologicznej terapii objawu Raynauda. Obok diagnostyki mikrokrążenia realizowane jest postępowanie terapeutyczne obejmujące trzytygodniowy cykl zabiegów rehabilitacyjnych.

 

Jakim sprzętem specjalistycznym dysponuje strefa rehabilitacyjno – medyczna.

W ofercie posiadamy zabiegi z zakresu Krioterapii, Hydroterapii, Fizykoterapii, Balneologii , Kinezyterapii oraz masaże.

Najnowocześniejszym narzędziem do komfortowej terapii przeciwbólowej jest Laser wysokoenergetyczny typu  MLS. Umożliwia nieinwazyjne i błyskawiczne leczenie bólu, stanów zapalnych, zwyrodnień pojawiających się w różnych częściach ciałach.

Kolejnym urządzeniem jest Magnetostym. Najskuteczniejsza, bezkontaktowa i bezbolesna metodą leczenia nietrzymania moczu. Wskazania to problemy z mięśniami dna miednicy, problemy pooperacyjne i poporodowe u kobiet oraz wiele innych.

W czasie pobytu u nas skorzystać można z wielu zabiegów, które w znacznym stopniu poprawiają samopoczucie. Nasze wieloletnie doświadczenie, profesjonalny personel oraz bogaty wachlarz usług przekładają się na zadowolenie kuracjuszy oraz gości. Potwierdza to fakt, że zajęliśmy pierwsze miejsce wśród ośrodków rehabilitacyjnych narządu ruchu w 2011 roku.

 

Jak cenowo plasuje Sanatorium Augustów Medical Spa na tle innych obiektów komercyjnych tego typu.

Średnia półka cenowa. Właściwy stosunek jakości do ceny.

Cena Pobytu  leczniczego dla 1 osoby rozpoczyna się już od 234zł.

Naszym hasłem przewodnim jest:

 • Przyjedź po zdrowie i wypoczynek.
 • Jesteśmy Twoim miejscem na zdrowie !

 

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera