VOOC do produkcji wykorzystuje tylko naturalne skóry o najwyższej jakości. Musisz wiedzieć, że skóra naturalna jest jednym ze szlachetniejszych materiałów, z którego powstają piękne i trwałe przedmioty. Każdy skórzany produkt jest jedyny w swoim rodzaju, ponieważ skóra będąc materiałem pochodzenia zwierzęcego, nie jest jednolita.

Wszelkie ślady zadrapań, blizn czy wyblaknięć świadczą o jej autentyczności. Część z nich udaje się zminimalizować w garbarniach, ale nie zawsze możliwe jest ich całkowite usunięcie. Nie są one więc wadą materiału, ale potwierdzeniem jego naturalnego pochodzenia i ze względu na swoją naturę nie podlegają reklamacji.

 

 

 

Rodzaje skór w naszych produktach:

CRAZY HORSE – to gruba skóra, która używana jest w produkcji wytrzymałych butów trekkingowych. Elastyczna i wytrzymała jednocześnie, dzięki czemu wszelkie zginanie, rozciąganie, otarcia czy odbarwienia nie powodują uszczerbku jej parametrów. Skóra crazy horse jest licową skórą olejową. Podczas garbowania jest moczona w naturalnych gorących olejach, co nadaje jej niebywałej trwałości.

JUCHT – skóra juchtowa należy do najdroższych i najbardziej szlachetnych ze skór. Niemalowana o naturalnym kolorze piasku. Porównywana jest do surowego drewna – z czasem nabiera lekko cieplejszego koloru, potem staje się miodowa, by w końcu przejść w kolor karmelu. Starzeje się powoli i nierzadko służy kilku pokoleniom ponieważ jest bardzo wytrzymała.

OLD LOOK – skóra naturalna poddana specjalnym zabiegom postarzania. Niektóre gatunki skór postarzanych metodą OLD LOOK mogą pozostawiać na ubraniach lekkie przebarwienia, szczególnie w miejscach narażonych na potliwość.

WŁOSKA – ze skóry włoskiej powstaje najbardziej ekskluzywna galanteria wyróżniająca się wspaniałą prezencją. Do produkcji używane są garbniki pochodzenia roślinnego przy zastosowaniu niewielkich ilości lekkich lakierów. W wyniku takiego procesu skórze nadaje się niesamowitej miękkości, gładkości i delikatnego połysku.

SKÓRA GALANTERYJNA – gładka skóra bydlęca z matowym lub lekko połyskującym wykończeniem powierzchni. Łączy wytrzymałość ze wszystkimi zaletami skór naturalnych. Dzięki temu, że pigment nakładany jest na powierzchnię lica, skóra galanteryjna jest odporna na codzienne użytkowanie, a więc idealnie nadaje się do wyrobu np. portfeli.

 

 

 

 

 

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera